109375

KAFFEKANNA SAMT GRÄDDKANNA, porslin, Meissenliknande märke resp Berlin. 1800-tal.

Kaffekanna samt gräddkanna, porslin, meissenliknande märke resp berlin. 1800-tal.

Målad dekor av bär och blommor resp blommor. H 8-13.

Slitage, locket på kaffekannan saknas. Kaffekannans hänkel med skada.

Utropspris
800 SEK