PARTI PORSLIN, 4 delar i emalj, 10 delar porslin, Kina, 1900-tal.

Tre koppar (h: 3,5 cm) och ett fat (d: 11 cm), i emalj. Tio buljongkoppar med tillhörande lock/fat (d: 11 cm, h: 6 cm).

Sprickor. Glasyrmistor. Nagg i tre delar. Nötta kanter.

Proveniens

Inger Persson

Utropspris
2 000 SEK