Stål, quartz ETA 956112, safirglas, datum, originallänk ref 3053, skruvad krona, box och papper,
Boett nr WN1311/PQ1375 Cal 3.98
Bruksslitage med repor i glas, boett och länk. Defekt (Bezel roterar utan hakning). Funktion garanteras ej