Vilhelm Holmgren

(Sverige, 1863-1943)
Vilhelm Holmgren
(Sverige, 1863-1943)

VILHELM HOLMGREN, olja på duk, osignerad.

"Konstnärens hustru, Jeanne på verandan". Påskrift på spännramenn "Herr Holmgren Karlaplan 10A". ca 57 x 73 cm.

Obetydligt ytslitage.

Proveniens

Konstnärens familj.

Utropspris
3 000 SEK