Tudelat. Målat. Överdel med dörrpar och bakomliggande hyllplan. Nedtill med dörrpar och bakomliggande hyllplan. Bredd 123. Djup 60. Höjd 206 cm. Nyckel finns.
Slitage. Repor. Märken. Maskstungen. Torrsprickor. Kompletterad med del av sockel. Retuscher. Färgbortfall.