Bemålad plåt. Glasat dörrpar upptill med 2 lösa hyllplan av glas. Dörrpar i plåt nertill med bakomliggande hyllplan. Längd 80, bredd 42, höjd 166 cm.
Åldersrelaterat slitage. Märken. Repor. Fläckar. Nyckel saknas.