BARSKÅP, 1900-talets första hälft.

Betsat lövträ, skuren och skulpterad dekor av bladverk och maskaroner. Överdel med glasat dörrpar och bakomliggande hyllplan av glas. Invändig belysning. Snurrbar bardel under dörrpar. Bredd 97. Djup 50. Höjd 167 cm. Nyckel finns.

Smärre slitage. Ej funktionstestad belysning.

Utropspris
4 000 SEK