HAGELGEVÄR, flintlås, 1700-talets slut.

Dubbelpipig, piporna med graverad och förgylld dekor. Valnötsstock med rikt skuren dekor och infattad med silvertråd. Graverade lås och beslag. Laddstock av trä och mässing. Kaliber cirka 18 mm. Längd 139 cm, pipan 98 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage och anlöpningar. Smärre skador i silvertråden.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Thomas Luoma

Thomas Luoma
Specialist, konst, konsthanverk, vapen, utmärkelsetecken och militaria

thomas.luoma@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 3 000 EUR

    Slutpris

    2 700
    EUR
    27 896 SEK
    3 181 USD

    Budhistorik (8 bud)
    6A 8 okt 20:022700EUR
    7 8 okt 20:022600EUR
    6 6 okt 19:032500EUR
    Acceptpris på 2 500 EUR uppnåddes