GUSTAF WILHELM PALM, olja på duk, signerad och daterad 1885.
Landskap med vallpojke. 33 x 43 cm.
Endast ett fåtal målningar av Palm finns upptagna från år 1885, bl a ett par landskap från Väddö samt ett par från Gotland.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10