18K guld, automatisk, plexiglas, dag, datum, Presidentlänk, viklås, totalvikt ca 114 gram, ca 1977.
Caliber 1556, Verknr DD 318134, Serienr 5152499, Referensnr 1803, Boettnr 1803
Glas med några repor samt mindre kantnagg. Slitage. Armlänkar med stretch. Åldersrelaterat slitage. Fungerar vid enklare test men funktion kan ej garanteras.