ROLEX, Oyster Perpetual, Day-Date, Chronometer, armbandsur, 36 mm,

18K guld, automatisk, plexiglas, dag, datum, Presidentlänk, viklås, totalvikt ca 114 gram, ca 1977.

Caliber 1556, Verknr DD 318134, Serienr 5152499, Referensnr 1803, Boettnr 1803

Konditionsrapport

Glas med några repor samt mindre kantnagg. Slitage. Armlänkar med stretch. Åldersrelaterat slitage. Fungerar vid enklare test men funktion kan ej garanteras.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L15

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 60 000 SEK

    Slutpris

    57 000
    5 538 EUR
    6 275 USD

    Budhistorik (6 bud)
    5 2 dec 10:3357000SEK
    3 1 dec 21:1955000SEK
    Acceptpris på 55 000 SEK uppnåddes
    4 1 dec 21:0552000SEK