Design
1095147

PREBEN FABRICIUS & JØRGEN KASTHOLM, "Tulip", karmstolar, 1 par, Alfred Kill, Danmark, 1970/80-tal.

Modellen formgiven 1969. Tredelad centralfot i stål, svart skinnklädsel. Sitthöjd 55, höjd 103 cm.

Smärre slitage. Märken.

Utropspris
12 000 SEK