VINKYLARE, England 1800-tal.

VINKYLARE, England 1800-tal.

Oktagonal med lock. Mahognyfanér med inlagda intarsialinjer. Diam 46, h 39.

Slitage, sprickor, skador och lagningar. Ben saknas. Nyckel saknas. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK