LONGINES, Lindbergh Hour Angle Watch, armbandsur, 38 mm

stål, mekaniskt urverk (automatisk), mineralglas, öppningsbar bakboett med bakomliggande glasbaksida, läderband (ej original). Design; Col. Charles A. Lindbergh, ca 1938

Caliber L989.2, serienr 58039188
boettnr 24725025, refnr 989.5215

Åldersrelaterat slitage. Repor. Fungerar vid enklare test. Ingen servicehistorik föreligger och funktion garanteras ej.

Utropspris
9 000 SEK