Benvit botten med polykroma fåglar, rovdjur, hjortar, palmett- och blomslingor. Kamelhårsfärgad huvudbård med fåglar, boteh-, palmett- och blomranka. Inre sekundärbården med kartusch med inskription.
Bruksskick med slitage. Fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.