Så kallad trågsoffa. Målad. Skuren dekor. Längd 180, bredd 74, sitthöjd ca 49, höjd 78 cm.
Renoverad och kompletterad. Omarbetat tråg. Smärre slitage och skador. Klädsel med fläckar.