KANDELABRAR, ett par, jugend, 1900-talets början.

Mässing. För tre ljus vardera. Fasetterat skaft på rundad fot. Längd ca 26 cm, höjd 41 cm.

Slitage samt anlöpningar. Något bucklade ljuspipor.

Utropspris
2 000 SEK