Konst Modern svensk konst
1095887
Zoltan von Boer
(1924-1989)

ZOLTAN VON BOER, olja på pannå, signerad och daterad Malmö 1969

Utan titel. Pannå 50 x 36 cm.

Ytsmuts.

Proveniens

Inköpt på Hedenius konsthande, Stockholm,l på omkring 1970 av nuvarande ägare.

Amanda Wahrgren
Amanda Wahrgren
Specialist modern konst, grafik
+46 (0)702 53 14 89

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
10 000 SEK