HANS OLSEN, fåtölj, CS Möbler, 1960-tal.
Målade ben av trä. Klädda med svart läder. Lösa plymåer. Sitthjöjd 39. Bredd 91. Djup 80. Höjd 92 cm.
Slitage. Repor. Märken.