SKÅP, 1700-/1800-tal.

SKÅP, 1700-/1800-tal.

Tudelat. Målat. Dörrpar med bakomliggande hyllplan samt skedhylla. Tre lådor. Beslag av mässing. Bredd 109, djup 50, höjd 197 cm. Nyckel finns.

Slitage. Senare målning. Torrsprickor. Senare beslag. Delvis maskstungen.

Utropspris
10 000 SEK