Lackerad metalltråd med dekor av blommor och blad. Invändig matt kupa i gultonad glas. Höjd inkl. stång ca 76 cm.
Ej funktionstestad. Slitage med ställvis färgbortfall. Märken / färgrepor. Något dekorbortfall och ställvis böjd.