SOFFA SAMT FÅTÖLJ, Chesterfieldmodell "Pegasus", 1900-talets andra hälft.

Helstoppad, djuphäftad, klädd i rött läder. Lösa sittplymåer. Soffans sitthöjd ca 39, höjd 70, längd 200, bredd 83 cm. Fåtöljens sitthöjd 35, höjd 65, bredd 100, djup 85 cm.

Slitage. Skador. Märken. Knappar saknas. Fläckar.

Utropspris
4 500 SEK