Design
1097055

SKÅL OCH VAS, keramik, 1900-talets mitt/andra hälft.

Skålen delvis glaserat stengods. Höjd 21 cm. Vasen glaserad terracotta, signerad och daterad -48. Höjd 26 cm.

Skålen med obetydligt ytslitage. Vasen med smärre krackelyr och fotringsnagg.

Utropspris
200 EUR