Ben av bestat lövträ. Klädda med textil. Fåtölj sitthöjd 45. Bredd 110. Djup 80. Höjd 70 cm. Fotpall längd 63. Bredd 63. Höjd 45 cm.
Skador. Slitage. Fläckar.