12 st matgafflar,
12 st matknivar,
12 st matskedar,
12 st bordsgafflar,
12 st bordsknivar,
12 st bordsskedar,
12 st teskedar,
6 st smörknivar,
9 st mockaskedar,
6 st tårtgafflar, delvis förgyllda.
8 st smörgåsgafflar,
9 st smörgåsknivar,
12 st glasskedar, delvis förgyllda
9 st knivar, delvis förgyllt. längd 19 cm.
9 st förgyllda hummergafflar,
3+7 st knivar med pärlemorblad. Längd 16-18 cm.
9 st gafflar, längd 16 cm.
1 st druvsax,
1 st såsslev,
1 st serveringssked,
1 st sockerströare,
1 st tårtspade
1 st serveringstång,
1st sockertång,
2 st assiettgaffel,
1 st serveringsgaffel,
1 st smörgåsspade,
1 st fiskspade,
1+1 serveringsbestick,
1 st mindre serveringsgaffel,
1 st serveringsspade,
Vikt ca 6048 g.
Åldersrelaterat slitage. Senare gravyr.