Stomme fanerad med palisander. Klädsel med ljust läder. Sitthöjd 40, bredd 97, 160 samt 222, djup 87, höjd 63 cm.
Slitage. Märken. Smärre fanerskador. Repor.
CITES-intyg medföljer