Design Konstglas
1098051
Olle Alberius
(1926-1993)

OLLE ALBERIUS, vas, glas, Ariel, Orrefors.

Underfång i blått med dekor av fåglar. Signerad "Orrefors Ariel Nr 281-E9 Olle Alberius". Höjd 17 cm.

Obetydligt ytslitage.

Anna Heathcote-Ball
Anna Heathcote-Ball
+46 (0)760 52 23 55

Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

Utropspris
5 000 SEK