OLLE ALBERIUS, vas, glas, Ariel, Orrefors.

Underfång i blått med dekor av fåglar. Signerad "Orrefors Ariel Nr 281-E9 Olle Alberius". Höjd 17 cm.

Konditionsrapport

Obetydligt ytslitage.

Följerätt
Ja

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Anna Heathcote-Ball

    Anna Heathcote-Ball

    anna.heathcoteball@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 5 000 SEK

    Slutpris

    3 000
    291 EUR
    330 USD

    Budhistorik (6 bud)
    1 6 dec 16:253000SEK
    Acceptpris på 3 000 SEK uppnåddes
    1 6 dec 16:152800SEK
    2 3 dec 23:132400SEK