Design
1098322

Richard Sapper

(Tyskland, Född 1932)
Richard Sapper
(Tyskland, Född 1932)

RICHARD SAPPER, golvlampor, ett par, "Tizio", Artemide, Italien, sent 1900-tal.

Svartlackerad metall samt plast. Höj- och sänkbar och flyttar i sidled. Total höjd 170 cm. Höjd i 90 graders vinkel 124 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage.

Utropspris
2 500 SEK