1065
1098390

Brosch med två stycken safirer ca 4.6 ct samt 5.8 ct enligt medföljande certifikat

Utropspris
45 000 - 50 000 SEK
3 970 - 4 410 EUR
4 140 - 4 600 USD
Klubbat pris
Cecilia Andrén
Cecilia Andrén
Ansvarig specialist smycken
+46 (0)790 78 03 20

samt rosenslipade diamanter, silver och 14K guld, mått 2.4 X 5.5 cm, total vikt 9 g. Safirer utan indikationer på värmebehandling enligt medföljande certifikat.

Åldersrelaterat slitage. Safirer med mindre repor.