Stomme i vitmålat trä med krackelyrimiterande yta. Dekor av bl.a stiliserade blad och volutfötter. Fast klädsel i rygg, lösa plymåer i sits. Längd 190 cm.
Slitage. Ställvis färgbortfall. Kuddars fransar med skador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.