Design
1098475

FOLKE OHLSSON, soffbord, "Frisco", Bra Bohag, Tingströms, 1960-tal.

Teak. Skiva med avsmalnande form och upphöjda kanter. Parkopplade ben. Längd 77, bredd 43-70, höjd 53 cm. Brännmärkt.

Åldersrelaterat slitage. Repor och missfärgning i bordsskiva. Märken framförallt djupare i sarg

Utropspris
2 000 SEK