ANDERS PEHRSON, taklampa, "Bumlingen", Ateljé Lyktan. 1900-talets andra hälft.
Orangelackerat aluminium. Raster finns. Etikettmärkt. Höjd 24 cm, diameter 40 cm.
Smärre slitage. Märken. Ej funktionstestad.