Design
1098665

PEDER HVIDT & ORLA MÖLGAARD-NIELSEN, fåtölj, "Fd 130", för France & Daverkosen, 1950/60-tal.

Stomme fanerat med teak. Lösa plymåer med textil. Sitthöjd 40, bredd 68, djup 75, höjd 72 cm.

Smärre slitage.

Utropspris
5 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

233. Superflex (Jakob Fenger, Rasmus Nielsen, Bjørnstjerne Christiansen), ”Supercopy/Lacoste/Light Blue (Blackout)”, 2002-2007.
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK