BARSKÅP, Sola Møbelfabrikk, Ganddal, Norge, 1950/1960-tal. CITES-intyg.

Fanerat med palisander. Svängbar front med glasad- respektive hyllinredd sida. Låsbar. Bredd 113 cm, djup ca 66 cm, höjd ca 77 cm.

Slitage. Hyllor saknas. Fläckar / smuts. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK
Om Cites