HERMÈS, "Birkin 40", väska, 2011.

Handväska i svart clemence-läder med svarta stickningar. Spänne beslag i palladiumbehandlad metall. Märkt HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE. Artisan- och årsstämplar på spännets baksida. Fodrad med svart läder, invändigt två fack varav en med dragkedja. Ca 40 x 30 x 20 cm. Dustbag, regnskydd och box medföljer.

Konditionsrapport

Obetydligt bruksslitage, några få märken och skrapmärken invändigt. Box med slitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L6

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Johanna Fock

    Johanna Fock
    Specialist fashion, eventansvarig

    johanna.fock@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 85 000 SEK

    60 001
    5 841 EUR
    6 636 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Budhistorik (1 bud)
    1 8 nov 09:5060001SEK