LJUSSTAKAR, 2 stycken, tenn, Peter Gillman, Stockholm 1796 och 1799. Gustavianska.

Fyrstämplade. Kolonnformade med lösa manschetter. Höjd ca 25 cm.

Slitage, smärre skador, bucklor. En fot med bristningar. Något olika höjd, olika manschetter.

Utropspris
10 000 SEK