Arne Jones E1299

FÅTÖLJER, ett par, Chesterfieldmodell, 1900-talets första hälft.

Fast djuphäftad läderklädsel. Bredd ca 98 cm, sitthöjd ca 40 cm, total höjd ca 70 cm.

Slitage, fläckar och märken. En med hål samt släppt söm. Dekorbortfall.

Utropspris
5 000 SEK