NILS STRINNING, "BFB hyllan" för String Design AB, omkring 1900-talets mitt.
Sex hyllor, varav tre fanerade med mahogny och tre fanerade med teak. Fyra gavlar, varav två lackerade i vitt och två i svart. Ettikettmärkt. Djup 20, bredd 80, höjd 74-76 cm.
Åldersrelaterat slitage. Märken. Fanerskador.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.