Tudelat. Målat. Uppsvängt krön. Dörrpar med bakomliggande hyllplan. Underdel, dörrpar med bakomliggande hyllplan. Bredd 128, djup 81, höjd 230 cm. Nyckel finns.
Nyckel endast till överdel. Slitage. Senare målning. Repor. Torrsprickor. Smärre odör.