UNIVERSAL GENEVE, "tropical dial", armbandsur 23 mm

stål, mekaniskt verk (manuell), plexiglas, läderband (ej original), liten sekundvisare, ca 1956

cal 800, serienr 1814683, refnr 28801.3

Åldersrelaterat slitage. Repor framförallt i boett. Urtavla med patina. Ingen servicehistorik föreligger och funktion garanteras ej. Fungerar vid enklare test

Utropspris
2 000 SEK