DRÄKTSMYCKEN, 4 delar, bl a silver, 1800-1900-tal.
Armband i delvis förgyllt silver med glasstenar. Lars Bökman, Stockholm, 1891. 17 cm. Brosch i silver med förgyllda kläppar, Norge. 3,5 x 3 cm. Två broscher i gul- respektive vitmetall med glasstenar. 7 x 4 cm.
Slitage.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.