Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine F766
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285

Ivan Ivarson

(Sverige, 1900-1939)
Ivan Ivarson
(Sverige, 1900-1939)

IVAN IVARSON, olja på duk, signerad I Ivarson.

Kvinna och blomsterbukett. 64 x 55 cm. Intygad á tergo av Per Ivarson

Små krackelyrer synbara i vissa färgpartier. Lagad. Retusch.

Proveniens

Stockholms auktionsverk, Moderna Auktion April 2015

Konstnär

Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
Lovisa Törnsten
Göteborg
Lovisa Törnsten
Specialist konst, filialchef Göteborg
+46 (0)708 21 46 58

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13