Helstoppad, klädd i brunt läder. Lös stoppad sittdyna, dekorspik. Bredd 78, djup c:a 90, höjd c:a 105 cm. Fotpall längd 61, bredd 47, höjd c:a 35 cm.
Bruksslitage, smärre repor och fläckar.