Kromad stålrörsstomme, sits och rygg i skinn. Sitthöjd ca 41, totalhöjd 80, bredd 61 cm.
Smärre slitage. Märken. Repor. Fläckar. En skruv är lös till ett av ryggstöden. Skador i form av lösa delar och skruvar.