Stål, quartz, safirglas, datum, integrerad stållänk, viklås, extra länkbit längd 15 mm, ca 1991.
Caliber 1438 (ETA 255461), Serienr 54821565, Referensnr 396.1061
Bruksslitage, repor. Fungerade vid testtillfället, funktion garanteras ej.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10