MUMINFIGURER, 6 st, Atelier Fauni, 1950-/60-tal, Finland.

Mumintrollet, Muminpappa, Lilla My, Filifjonkan, Sniff och Hattifnatt. Med tillverkarens stämpel i botten. Höjd 11-20 cm.

Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
800 EUR