18k rödguld och stål och märkt Bvlgari Bvlgari på båda sidor. Oval form. Mått ca 5,5 x 4,5 cm. Märkt "BVLGARI" och "Made in Italy".
Bruksslitage. Repor. Ställvis missfärgat guld.