JUKEBOX, Wurlitzer Model 81, på originalträställning "Mae West".

Modell 81. Höjd ca 160 cm totalt. Serienummer 0001, ca 1940
Brickmärkt nummer 676227. Nyckel finns.

Ett värderingsintyg från Mr Robert M Adams medföljer. Beskriven som nummer 4 på dennes värdering.

Konditionsrapport

Ytslitage. Fanerskador och skrapmärken, en listbit fattas på träställets övre kant. Åldersrelaterat användarslitage. Ej funktionstestad.

Proveniens
Inköpt 1987 hos Friedman Gallery Inc, Westport/Connecticut, USA. Kopia på kvitto medföljer samt annonsblad från galleriet.
Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - T99

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Lovisa Törnsten

    Göteborg

    Lovisa Törnsten
    Chef inlämning Göteborg

    lovisa.tornsten@bukowskis.com

    Auktionen avslutas:
    CET

    1 dag 6 timmar

    Utropspris: 100 000 SEK

    58 000
    5 646 EUR
    6 414 USD

    Acceptpriset är ej uppnått

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 60 000 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (8 bud)
    612 nov 10:1258000SEK
    511 nov 17:0655000SEK
    6 9 nov 06:4151000SEK