SPEGEL, barock, 1700-talets första hälft.

Förgylld och bronserad dekor, fasettslipat kvicksilverfolierat glas. 126 x 67 cm.

Överdelen 1800-tal. Renoverad och kompletterad med senare förgyllning och bronsering. Smärre skador, slitage, lagningar, torrsprickor, dekorbortfall, retuscher.

Utropspris
8 000 SEK