Förgylld och bronserad dekor, fasettslipat kvicksilverfolierat glas. 126 x 67 cm.
Överdelen 1800-tal. Renoverad och kompletterad med senare förgyllning och bronsering. Smärre skador, slitage, lagningar, torrsprickor, dekorbortfall, retuscher.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.