SKRIVBYRÅ, 1800-tal.

SKRIVBYRÅ, 1800-tal.

Bemålad med kineserier. Fyra lådor varav den övre med en fällbar klaff. Bakomliggande skivinredning. Beslag av mässing.
Höjd 88, längd 101, bredd 42 cm.

Slitage. Märken. Repor. Skador. Färgbortfall. Senare målning. Senare beslag. Fläckar. Klafflådan öppnar sig själv. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK