KARAFFER, 2 st, bland annat Nils Landberg, Orrefors, 1900-talets andra hälft.
Etikettmärkta. Slipad dekor med motiv av jägare. En märkt "Orrefors N 2496-111 samt Orrefors N 2500-111 D7RP". En märkt "Orrefors Landberg 2919". Höjd 21-25 cm.
En något smutslig invändigt. Smärre slitage.