KARAFFER, 2 st, bland annat Nils Landberg, Orrefors, 1900-talets andra hälft.

Etikettmärkta. Slipad dekor med motiv av jägare. En märkt "Orrefors N 2496-111 samt Orrefors N 2500-111 D7RP". En märkt "Orrefors Landberg 2919". Höjd 21-25 cm.

Konditionsrapport

En något smutslig invändigt. Smärre slitage.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L17

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Möjliga transportalternativ:

    Alla priser är preliminära.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Maria Ribeiro

    Maria Ribeiro

    maria.ribeiro@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    650
    64 EUR
    72 USD

    Budhistorik (8 bud)
    2A10 dec 15:25650SEK
    310 dec 15:25600SEK
    210 dec 15:24550SEK